Енергосертифікати для підприємств
Енергосертифікати для підприємств
Енергоаудит об'єктів будівництва та підприємств

Обов'язкова сертифікація для підприємств

Згідно «Закону про енергоефективність» обов’язковою є сертифікація для:

  1. об’єктів будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що визначаються відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

Тобто всі будівлі на підприємствах, що мають класи наслідків СС2 та СС3, при проведенні капітального ремонту або реконструкції мають отримати сертифікати енергоефективности. Такі самі вимоги є до об’єктів нового будівництва.

Яким ще підприємствам може буди корисною енергосертифікація?

Проведення енергоаудиту та сертифікація може бути корисною підприємствам, що прагнуть знизити витрати на енергоресурси, а також підтримувати належні умови праці (норми опалення та освітлення), переважно в адміністративних будівлях.

Варто зазначити, що проведення термореновації і енергоаудиту, як її невід’ємної частини, дозволяє значно заощадити кошти на енергоресурси, що дорожчають з кожним роком. Кожне підприємство знає, що дуже багато коштів відходить саме на сплату рахунків за енергоносії.

Вимоги до енергоаудиту на підприємствах

Серед вимог можна зазначити такі пункти:

  • Наявність у аудитора сертифікату встановленого зразка.
  • Обов’язкове внесення до електронного реєстру сертифікату енергоаудита.

Зазначимо, що підприємство може отримати витяг з реєстра, але чинним законодавством не встановлене отримання паперового сертифіката.

Чи потрібно вам проведення енергоаудиту?

Вам необхідно проведення енергоаудиту якщо:

  • Будівлі вашого підприємства відносяться до класу наслідків зазначених у «Законі про енергоефективність» та ви плануєте проведення капітального ремонту чи реконструкції таких будівель.
  • Ви зацікавлені в оптимізації витрат на енергоресурси.
  • Ви зацікавлені в інвестиціях, в тому числі на термореновацію, або вам необхідна відповідність будівель підприємства европейским стандартам (в тому числі при залученні іноземних інвестицій).

ЗАМОВИТИ ЕНЕРГОАУДИТ ТА ОТРИМАТИ ЕНЕРГОСЕРТИФІКАТ

Замовити

Консультація