Сертифікати енергоефективності для будь-яких будівель
Сертифікати енергоефективності для будь-яких будівель
Енергосертифікати, що відповідають вимогам чинного законодавства

Сертифікати енергоефективності

Сертифікати енергоефективності — документи, що підтверджують реальний рівень енергоефективності будівель будь-якого призначення. Сертифікація проводиться згідно чинного законодавства атестованими енергоаудиторами.

Відмітимо, що в Україні енергосертифікація — процедура нова — звичайно, аудит енергоефективності проводився і раньше різними фахівцями, однак з 2019 року законом регламентується обов’язкова сертифікація окремих об’єктів, а також введена єдина система атестування аудиторів.

Ми пропонуємо вам ознайомитись з тим, як проводиться сертифікація сьогодні, навіщо потрібні такі сертифікати і як працював енергоаудит раніше.

 

Сертифікація сьогодні

Сьогодні сертифікація енергоефективності це проведення кваліфікованим спеціалістом аудиту, по результатам якого і видається рішення. Будівлі може бути наданий один з 7 рівнів енергоефективності (від A до G), а результати обов’язково вносяться до єдиного реєстру.

Щодо рівнів енергоефективності, то найбільш високим є рівень А, що відповідає витратам енергії менш 50% від нормативної для конкретного типу будівлі. Мінімальним рівнем ефективності, що допускається і до якого будуть прагнути більшість будівель — С. Якщо будівля отримує сертифікат рівня А-С — можна не турбуватися, така будівля відповідає вимогам і найближчі 5 років (на які видається сертифікат) власники можуть не замислюватися над питанням термореновації. Якщо ж клас енергоефективності нижче (D-G) — необхідне проведення термореновації, так як такі будівлі споживають значно більше нормативної енергії, а витрати на поліпшення класу енергоефективності нижчі, ніж витрати на витрачену енергію.

Згідно діючому законодавству сертифікат має право видавати лише енергоаудитор, що має атестат належного зразка. Аудит, що проводиться іншими фахівцями, звичайно, може бути корисним для оцінки реального стану будівлі, однак не може бути використаний власниками для підтверждення рівня енергоефективності у передбачених законом випадках.

Коли сертифікат необхідний?

Обов’язковою є сертифікація енергоефективності для будівель, які щойно збудовані, а також будівель для яких проводиться термореновація, реконструкція або капітальний ремонт. В даних випадках сертифікат є обов’язковим документом для введення будівлі в експлуатацію.

Окрім того, обов’язкова сертифікація енергоефективності майже для усіх державних об’єктів, включаючи споруди з опалювальною площею більше 250 квадратних метрів, будівель, в яких розташовані органи державної влади і будівель, для яких проводиться термореновація за державні кошти.

Кому ще може бути потрібний енергосертифікат?

Отримання сертифіката дає змогу не лише реально оцінити енергоефективність будівлі, але й залучити кошти на термореновацію будинкам, мешканці яких створили ОСББ. Якщо рівень енергетичної ефективності, виявлений при проведенні аудиту нижче классу С, мешканці мають змогу долучити кошти на термореновацію шляхом звернення до Фонду ЕЕ або отримати кошти по державним програмам підвищення енергоефективності.

Проведення енергоаудита та отримання сертифіката також може бути корисним для підприємств — по перше, таким чином можно об’єктивно виявити «слабкі точки», що призводять до значних витрат тепло- та електроенергії, по друге, отримати необхідні документи для створення проекту термореновації і позбавитись від надмірних витрат, тобто зберегти кошти підприємства.

Чи варто прагнути класу А?

Наша компанія в рамках консультування і проведення аудиту енергоефективності, а також складання проектної документації на термореновацію досить часто стикається з питанням «чи варто прагнути до рівня А?». З однієї сторони — це звичайно найвищий рівень енергоефективності, з іншої — кошти, що необхідно вкласти в термореновацію будівель для отримання класу А, значно перевищують потенційну економію. Тож у більшості випадків проекти термореновації після проведення аудиту складаються таким чином, щоб після проведення всіх робіт споруда мала клас енергоефективності B-C. Саме такий рівень є найбільш економічно обгрунтованим як з точки зору відповідності законодавству і вимогам держави, так і з точки зору вкладених в термореновацію коштів і подальшої економії енергії.

ЗАМОВИТИ ЕНЕРГОАУДИТ ТА ОТРИМАТИ ЕНЕРГОСЕРТИФІКАТ

Замовити

Консультація